Hakkımızda

Biz Kimiz ?

2012 yılında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından ÇINARLI ORTAK SAĞLIK ve GÜVENLİK BİRİMİ Olarak yetki belgemizi almış bulunduk. Kurulduğumuz günden beri tek amacımız İş Sağlığı ve Güvenliği yasasını yasal zorunluluk olmaktan çıkartıp ; çalıştığımız firmalarda İş Güvenliği kültürü oluşturmayı hedef haline getirmek amacı ile Sağlıklı ve Güvenli çalışma ortamı oluşturmayı kendimize amaç edinmiş bulunmaktayız.

Çınarlı OSGB ailesi olarak genç ve dinamik ekip kadromuzla Sizlerin yanında yer alarak Sıfır iş kazası hedefimizle çalışmalarımıza sizlerinde desteği ile devam etmekteyiz.

Vizyonumuz

İş sağlığı ve güvenliği denildiği zaman akla ilk gelen isim ÇINARLI OSGB olmalı ve bunun için de , verdiğimiz tüm hizmetlerde öncü olmak istiyoruz. sektörde yeni ufuklar açmak, ülkemizdeki iş kazaları ve meslek hastalığı oluşumunu ve bunlara bağlı ölümleri önlemek istiyoruz. Bunun için de tüm işyerlerinde sürdürülebilir bir iş sağlığı ve güvenliği kültürü oluşturmak için genç, dinamik ve tecrübeli ekip kadromuzla yer almaktayız.

Misyonumuz

İş Sağlığı ve Güvenliğine adanmış gücümüz ve hizmetlerimizle fark yaratarak sektörde öncü olmayı amaçlamış sağlıklı ve güvenli bir çalışma ortamının tüm işveren ve çalışanların hakkı olduğuna inanıyoruz. Bu amaçla düzenlenen 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu çevresinde tüm gereklilikleri sağlamak, bununla da yetinmeyip hizmetimizi sürekli geliştirip, kanunun getirdiklerinin de üstünde bir hizmet sunmak için daima yenilenebilir geliştirilebilir ve sürdürülebilir iş sağlığı ve güvenliği kültürünü tüm firma yetkililerimize ve firma çalışanlarımıza Çınarlı OSGB olarak farkındalık yaratarak çalışmak istiyoruz.

OSGB NEDİR ?

Ortak sağlık ve güvenlik birimi (OSGB): İş sağlığı ve güvenliği hizmetlerini sunmak üzere, gerekli donanım ve personele sahip olan ve Bakanlıkça yetkilendirilen kamu kurum ve kuruluşları ile Türk Ticaret Kanunu hükümlerine göre faaliyet gösteren şirketlerce kurulan ve işletilen müesseseleri, olarak tanımlanmıştır. İşverenlerin yükümlülükleri (4857 sayılı İş Kanunu) nelerdir?
İş Kanunu’nun 77. ve sonraki diğer önemli maddeleri gereği olarak; İşverenlerin, işyerlerinde iş sağlığı ve güvenliğinin sağlanması için gerekli her türlü önlemi almak, araç ve gereçleri noksansız bulundurmakla yükümlüdür.

İş Güvenlİğİ

6331 sayılı iş sağlığı ve güvenliği kanununa göre tüm işletmeler çalışanları arasında İş Güvenliği Uzmanı bulundurmak ya da yetkili Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimlerinden temin etmek zorundadır. Bu konuda ÇINARLI OSGB iş güvenliği uzmanları siz değerli müşterilerimize hizmet vermeye hazırdır. İş Güvenliği Uzman kadromuz, uzun yıllar iş güvenliği alanında hizmet vermiş tecrübeli ve deneyimli A, B, C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlardan oluşmaktadır.

  • Az Tehlikeli Sektörde Kişi Başı ; 10 dk
  • Tehlikeli Sektörde Kişi Başı : 20 dk
  • Çok Tehlikeli Sektörde Kişi Başı: 40 dk

Tehlikeli ve çok tehlikeli işletmeler iş güvenliği uzmanı bulundurmak veya yetkilendirilmiş kurumlardan hizmet almak zorundadır.